Diesellok BR 247 V200 Look, Ep.VI, Lyd
kr.2.099,00 inkl. 25% moms
Modelfunktioner:
- Strømoptag på alle aksler for optimal drift
- 2 trækkende hjul med høj friktion (traktionsdæk)
- Skiftende lys: hvidt og rødt, kan slås fra
- Leveres med lyd installeret fra fabrikken
- Ætsede gelændere på sider og tag for ekstra detaljerigdom
- Længde over buffer (LÜP): 124,3 mm
Kun 1 tilbage på lager
Vectron BR 247 “Wolfgang” i V200-look (fiktivt designstudie). Succeshistorien om Siemens Vectron fortsætter ufortrødent. Over 500 Vectron-lokomotiver solgt til 31 forskellige kunder i 17 lande taler for sig selv. Ud over de succesfulde elektriske lokomotiver præsenterede Siemens også en dieselvariant af Vectron på Innotrans 2010. Ligesom Hobbytrain E-lokomotivvarianten er diesellokomotivet også udstyret med Next18 SST og plads til en højttaler. Modellerne i denne udgave er trykt med den nyeste digitale trykteknologi og er på ingen måde ringere end modellerne, når det kommer til detaljer. Alle modeller i denne serie er begrænsede engangsudgaver.
Relaterede varer
-
EB 3240 DSB, Ep.VI, 1000th Vectron Lyd
kr.2.099,00 inkl. 25% momsTilføj til kurvDIGITAL LYD MODEL:
– Strømoptag fordelt på tværs af alle akser
– Interface NEM 662 (NEXT-18) inkl Digital Lyd Zimo
– Skiftende lys hvid/rød, kan slukkes
– Længde over puffer: 119 mm
– anbefales til radius 2 minimum -
EB 3203 DSB, Ep.VI, Vectron
kr.1.399,00 – kr.2.099,00Prisinterval: kr.1.399,00 til kr.2.099,00 inkl. 25% momsVælg muligheder Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesidenEB-serien er elektriske lokomotiver til Danske Statsbaner. Lokomotiverne er baseret på Siemens Vectron. I 2018 bestilte DSB 26 elektriske lokomotiver af denne type fra Siemens. Disse bruges hovedsageligt til dobbeltdækkertogene og
bruges til regional trafik på Sjælland. De er beregnet til at erstatte de ældre ME-serie diesellokomotiver.Dette er en analog model som kan sælges med medfølgende digital decoder.
-
Class 146.5 Electric Lyd
kr.1.999,00 inkl. 25% momsTilføj til kurvModelfunktioner:
- For- og slutlys kan slukkes.
- Fjernlys og førerrumsbelysning kan styres.
-
Class 218 Diesel Lyd “cottbus”
kr.2.099,00 inkl. 25% moms






